1. Arama motorlarında ürün veya hizmetlerinizi arayan kişiler var

Çevrimiçi 2 milyardan fazla insan var. Çevrimiçi etkinliklerin %93’ü bir arama motorunda başlar. Saniyede 40.000 arama ve günde 3.5 milyar arama var. İşletmenizin arama motorlarında bulunması için milyonlarca fırsat vardır. SEO’nun en önemli avantajlarından biri, müşterilerinizin günlük arama motorlarını kullanmasıdır.

2. SEO kaliteli trafik çeker

Arama motorlarında trafik en iyi trafiktir. Neden? Çünkü insanlar çözdüğünüz problemi arıyorlar. İşletmenize gelen trafiği “çekebilirsiniz”. İnsanları satın almaya ikna etmek için reklamları “dışarı itmeniz” gerekmez. Arama trafiği zaten ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgileniyor. Bu yüzden SEO endüstrisi 65 milyar dolar değerinde.

3. SEO trafiği dönüşüm olasılığı daha yüksektir

SEO trafiğinin diğer trafik kaynaklarından daha fazla dönüşüm sağlaması muhtemeldir. Aslında, arama trafiği çoğu web sitesi için en iyi dönüşüm oranlarına sahiptir. Kendinizi arama motorlarına yerleştirerek işinizi daha fazla dönüşüm elde edecek şekilde konumlandırıyorsunuz.

4. SEO satışları ve olası satışları artırır

SEO bir efsane değildir. Uygun bir ürün veya hizmet sunmanız durumunda olası satışlarınızı ve satışlarınızı artıracaksınız. Bir küçük işletme sadece 5 ayda 103.510,98 $ değerinde SEO sonucu elde etti.

Ancak, en iyi SEO stratejisine yatırım yapmalısınız. Kazanan bir SEO kampanyasıyla, işletmeniz daha yüksek dönüşüm elde etme yolunda olacak.

5. SEO edinme başına maliyetinizi düşürebilir

SEO’nun bir başka yararı da “ücretsiz” olmasıdır. Müşteri kazanmak reklamdan çok daha ucuzdur. SEO sadece maliyetler en iyi SEO şirketi işe maliyeti vardır. Web sitesi kodlama ve Google algoritmaları konusunda deneyiminiz yoksa, sıralamalarınızı büyütmek için bir SEO firmasına veya ajansına ihtiyacınız olacaktır.

6. SEO herhangi bir ücretli reklam içermez

Güçlü SEO puanlarınız varsa reklam vermek zorunda değilsiniz. Tıklama başına ödeme yapmak zorunda kalmadan web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Etkili bir SEO stratejisi, reklam dolarlarınızı ölçeklendirmenize ve daha verimli alanlara yatırım yapmanıza yardımcı olabilir.

7. Üst SEO sıralaması 7/24 promosyon sağlar

SEO 7/24. Uyumaz. Sıralamalarınız bir gecede kaybolmaz. Web sitenizin trafiğini her gün, her gün artırabilirsiniz. Bir kez arama motorlarında yüksek rütbe, onlar uyurken işinizi teşvik edecek.

8. SEO güven ve güvenilirlik sağlar

SEO 7/24. Uyumaz. Sıralamalarınız bir gecede kaybolmaz. Web sitenizin trafiğini her gün, her gün artırabilirsiniz. Bir kez arama motorlarında yüksek rütbe, onlar uyurken işinizi teşvik edecek.

9. SEO uzun vadeli bir stratejidir

SEO uzun vadeli bir stratejidir. Optimal sıralamaları görmek 6-12 ay sürebilir. Ancak, sıralamaları yukarı taşımak zaman alır gibi sıralamaları aşağı taşımak zaman alır. En üst konumlara yerleştirildikten sonra, nadiren aşağı doğru hareket edersiniz. Bunun değişmesinin tek nedeni, artan SEO rekabetinden veya Google algoritmasındaki değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

10. SEO müşterilerinizi daha bilinçli hale getirir

Müşterileriniz araştırma yapmak için arama motorlarını kullanıyor. Bulgularını, mevcut seçenekler hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için kullanırlar. Yüksek SEO sıralamaları, potansiyel müşterileri eğitmenizi sağlar. Bu dolaylı olarak güven yaratır, ancak en önemlisi bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olur.

11. SEO, satın alma kararlarını etkiler

SEO, satın alma kararlarını önemli ölçüde etkiler. Bunun nedeni, önceki noktalarımızda bahsedilen gelişmiş güven ve güvenilirliktir. Web’deki satın alma kararlarını önemli ölçüde etkileyerek dönüşümlerinizi iyileştirmek için SEO kullanın.

12. SEO marka bilinirliğini ve hakkaniyetini artırır

Dönüşümler bir yana, SEO da marka değerinizi oluşturacaktır. Başka bir deyişle, SEO insanların markanızın farkında olmasına yardımcı olacaktır. Web sitenizin ziyaretçileri her zaman satın almaya hazır olmayabilir. Ancak, tekliflerinizin farkında olarak, yakın gelecekte satın alabilirler.

13. SEO, müşteri ilişkilendirmesini veya “dokunuşlarını” artırır

Farkındalığınız artarken, SEO aynı anda müşteri ilişkilendirme puanlarınızı artıracaktır. Atıf, kitlenizin markanızı kaç kez gördüğüdür. İşletmenizi ne kadar çok görürlerse, işletmenizden satın alma olasılıkları da o kadar yüksek olur. Güçlü SEO sıralamaları, potansiyel alıcılarla temas noktalarınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

14. SEO, SEM’den %90 daha fazla tıklama alıyor

Bunun nedeni, organik SEO listelerinin tıklamaların% 90’ını almasıdır. Birçok arama motoru kullanıcısı ücretli reklamları atlama eğilimindedir. Bunun nedeni büyük olasılıkla Google’ın algoritmasına olan güvenidir. SEO’ya yatırım yaparak, muhtemelen aynı anahtar kelimelerdeki reklamverenlerden daha fazla trafik elde edersiniz.

15. SEO web sitesi tavsiyelerinizi artırabilir

SEO web sitesi tavsiyelerinizi artıracaktır. Arama motorlarından daha fazla web sitesi tavsiyesi alacaksınız. Ayrıca, web sitesi ziyaretçilerinizin web sitenizi arkadaşlarına yönlendirmesi muhtemeldir

16. SEO ölçülebilir

SEO ölçülebilir. Dönüşümlerinizi ve dönüşümlerin kaynağını ölçebilirsiniz. Ayrıca, web sitesi sıralamanızın ve organik trafiğin ilerlemesini de ölçebilirsiniz. Doğru araçlar (veya SEO şirketi) ile, hangi arama anahtar kelimelerinin işletmeniz için en değerli olduğunu ölçebileceksiniz.

17. SEO çevrimdışı satışları artırıyor

Müşterileriniz mağazanızı ziyaret etmeden önce çevrimiçi araştırma yapıyor mu? Tabii ki yapıyorlar! Çoğu insan araştırmasını çevrimiçi gerçekleştirdiği için SEO da çevrimdışı satışları yönlendirir. Bunun nedeni, araştırmalarını yapmak için arama motorlarını kullanıyor olmalarıdır, ancak mağazanızı ziyaret edebilir veya ürünlerinizi gerçekten satın almak için bir telefon görüşmesi yapabilir. Bu nedenle, SEO çevrimdışı satışları artırmak için önemli bir katkıdır.

18. SEO ücretli reklamlardan daha uygun maliyetlidir

SEO, ücretli reklamlardan daha uygun maliyetlidir. Bir kez arama motorlarında üst sıralarda, arama motorlarından tıklamalar için ödeme yapmak zorunda değilsiniz. PPC reklam kampanyalarınızı duraklatın ve # 1 SEO sıralamasının daha fazla sonuç elde etmesine izin verin.

19- Rakipleriniz büyümek için SEO kullanıyor

Müşterileriniz internet yolculuğuna bir arama ile başlar. Rakipleriniz işlerini büyütmek için arama yapıyor. Er ya da geç, işinizi büyütmek için arama yapmıyorsanız, bir işiniz olmayacak!

20. SEO, küçük işletmelere büyük şirketlerde avantaj sağlayabilir

Küçük bir işletme işletiyorsanız, AdWords’te daha büyük rakipleri geçmenin zor olduğunu görebilirsiniz. Ancak, etkili bir SEO stratejisi daha yüksek sıralama elde etmek için bir yol olabilir. Büyük şirketler reklamlara güvenirken, müşteri kazanmak için arka kapıya gitmek için anlayışlı bir SEO stratejisine güvenebilirsiniz.

21. SEO pazar payı kazanmanıza yardımcı olacak

İlk olarak pazar payı kazanın. İlk seçenek sizseniz, müşterileriniz yüzlerce alternatifi asla bilemez. Tabii, Google’ın 10. sayfasına kaydırmazlar. Ancak bunun olmayacağını biliyoruz. Neden? Çünkü kullanıcıların %75’i hiçbir zaman arama sonuçlarının ilk sayfasını geçmiyor.

E-Bültenimize Abone Olun

Etkinlik, E-Ticaret İp Uçları, Trendler ve yeni teknolojilerden haberdar olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Continue Reading